błędy medyczne

Jak uruchomić pierwszą kampanię Google Ads? Do kogo mogę zgłosić się po pomoc. Polecane firmy i porady.
Awatar użytkownika
Dajmira-94
Posty: 0
Rejestracja: 06 cze 2021, 8:33

błędy medyczne

Post autor: Dajmira-94 »

Spotkaliście się kiedyś z określeniem błędy medyczne? Wiecie że w takim przypadku można walczyć o odszkodowanie? Warto. Takie sprawy można wygrać. Można zwrócić sie o pomoc do kancelarii odszkodowawczej.
Kinia

Re: błędy medyczne

Post autor: Kinia »

Dajmira - tak, nawet tym tematem swego czasu interesowałam się bardzo intensywnie. Warto oczywiście starać się o odszkodowanie za błędy medyczne, pod warunkiem że one faktycznie występują. Poniżej przesyłam krótką rozpiskę typowych błędów medycznych które znalazłam na stronie https://exlege.net.pl/uslugi/odszkodowa ... -medyczne/

"Błąd diagnostyczny
Błędem diagnostycznym jest złe rozpoznanie schorzenia u pacjenta lub nierozpoznanie choroby podczas gdy pacjent jest chory oraz prowadzenie nieprawidłowej terapii, gdzie następstwem tego jest pogorszenie stanu zdrowia lub śmierć. Za przykład można podać pacjenta po wypadku samochodowym, u którego nie rozpoznano arterii i trzeba było amputować kończynę. Innym przykładem może być pacjent po urazie oka, u którego lekarze na SOR nie dopełnili obowiązku prześwietlenia oka, traktując uraz za lekki i którzy odesłali do domu z zaleceniem, aby zgłosił się do okulisty, jak zacznie boleć. Oko bolało, więc pacjent zgłosił się do okulisty, a ten w trybie pilnym odesłał go do szpitala, gdzie leczenie okazało się nieskuteczne i doszło do usunięcia gałki ocznej.

Błąd terapeutyczny
Błąd terapeutyczny ma miejsce w przypadku, kiedy diagnoza została postawiona prawidłowo, ale wdrożono złe leczenie np. zastosowano złe leki, które nie są skuteczne lub przeprowadzono u niego zabieg, który nie był konieczny. Do błędów terapeutycznych zaliczamy np.:

zalecenie nieprawidłowego leku i niepouczenie o jego stosowaniu,
nieprawidłowy dobór dawki leku,
nieskierowanie pacjenta do szpitala pomimo wskazań,
nienależyte wykonanie zabiegu operacyjnego np. zbędne przecięcie naczyń krwionośnych , uszkodzenie nerwów, uszkodzenie macicy, kontynuowanie porodu siłami natury pomimo wystąpienia wskazań do cięcia cesarskiego.
Błąd techniczny
Błąd techniczny powstaje podczas wykonywania zabiegów chirurgicznych lub plastycznych i mówimy o nim wówczas, gdy osoby uczestniczące w operacji zachowują się w sposób niewłaściwy i dochodzi do uszczerbku na zdrowiu lub śmierci pacjenta np. przez podanie zbyt dużej ilości środka znieczulającego lub pozostawienie przez lekarzy w ciele pacjenta złamanej igły. Błędem technicznym jest też pomylenie tożsamości pacjenta zakwalifikowanego do zabiegu, niedokładne roztarcie tabletki podawanej dziecku prowadzące do jego uduszenia, podanie krwi w trakcie zabiegu z niezgodną grupą.

Błąd organizacyjny
Błąd organizacyjny popełniany jest przez osoby kierujące jednostkami medycznymi. Mówimy wtedy o braku dostępu do diagnostyki, zaniedbaniach logistycznych, czy braku właściwego sprzętu, gdy dochodzi do zagrożenia życia i zdrowia pacjentów. To sytuacja gdzie uszczerbek na dobrach pacjenta powstał w związku ze złą organizacją pracy lekarzy i personelu medycznego. Przykładem może być:

zarażenie pacjenta zapaleniem wątroby wirusem WZW typu B i C, HIV, gruźlicą czy groźną bakterią Enterococcus faecalis,
użycie niezdezynfekowanej rurki intubacyjnej przez co dochodzi do zakażenia,
uchybienia zasadom przechowywania leków opioidowych przez co dochodzi do pomyłki w zastosowaniu wobec pacjenta, itp."
Sławomir

Re: błędy medyczne

Post autor: Sławomir »

Wiele mężczyzn nie zdaje sobie sprawy z tego jak niebezpieczne są samodzielne i nieprzemyślane zastrzyki z testosteronu. Dlatego polecam Wam sprawdzić obszerny artykuł na stronie - https://vivomed.pl/zastrzyki-z-testoste ... -to-grozi/ .
Bartłomiej

Re: błędy medyczne

Post autor: Bartłomiej »

Według mnie nie mamy nic cenniejszego niż nasze zdrowie, dlatego polecam Wam wszystkim sprawdzić nowoczesne i profesjonalne placówki medyczne PZU Zdrowie - https://zdrowie.pzu.pl/ . Czy ktoś z Was również korzysta z ich usług?
Marykaminska

Re: błędy medyczne

Post autor: Marykaminska »

Hej! Słyszeliście może o czymś takim jak analiza istotności? Wpadnijcie koniecznie na stronkę Esgall i zapoznajcie się z tematem. Szczególnie jeżeli jesteście obecnymi lub przyszłymi przedsiębiorcami. :D
vappoh73

Re: błędy medyczne

Post autor: vappoh73 »

Moim zdaniem takie błędy są nie do zaakceptowania
----------------------------------------------------------------------------------------
https://autoplac.pl/oferty/samochody-os ... dai/matrix
ODPOWIEDZ