Strona 1 z 1

inteligentny dom

: 26 wrz 2021, 19:33
autor: serwacy_91
Mysleliście kiedys o czymś takim jak inteligentny dom? No wiecie: system świateł który można ustawić tak, jakby ktoś był w domu mimo naszego wyjazdu. Ogrzewanie które można ustawiać smartfonem itp. Macie coś takiego w domu?

Re: inteligentny dom

: 24 paź 2021, 13:45
autor: mavile
W sumie ja doskonale wiem, co to znaczy, ale nie mam na razie takiego czegoś na oku. Budujemy mały domek, taką https://www.mgprojekt.com.pl/zosia-6 Zosię, a nie wiem, czy sensownie będzie dokładać parę tysięcy na takie nowoczesne elementy. Zresztą okna to ja mogę sobie sama zamykać ;) .

Re: inteligentny dom

: 26 paź 2021, 11:03
autor: lotka
Nie wiem, co dokładnie jest w sensie inteligentnego domu, ale wydaje mi się, że warto zadbać o poszczególne elementy. I wydaje mi się, że na przykład ogrzewanie jest jedną z tych rzeczy, o jakich nie wolno nam zapominać. A skoro tak, to ja chcę przypomnieć, że firma kominiarska może się świetnie sprawdzić do calego tego systemu.

Re: inteligentny dom

: 01 gru 2021, 10:29
autor: sawa
serwacy_91 pisze: 26 wrz 2021, 19:33 Mysleliście kiedys o czymś takim jak inteligentny dom? No wiecie: system świateł który można ustawić tak, jakby ktoś był w domu mimo naszego wyjazdu. Ogrzewanie które można ustawiać smartfonem itp. Macie coś takiego w domu?
Myślałam o czymś takim, ale na razie to dla mnie jest nie do przeskoczenia. Nie wiem za bardzo co zrobić, żeby na przykład kupić coś takiego. No i jeszcze muszę w inne elementy dom wyposażyć. Okazuje się, że na przykład zbiornik hydroforowy muszę mieć. No i kto wie, gdzie ja taki zbiornik kupię w dobrej cenie?

Re: inteligentny dom

: 30 gru 2021, 13:18
autor: MikkoŁay
W kwestii ogrzewania domu ja po prostu jestem bezkompromisowy. System grzewczy ma być sprawny, bezpieczny, komfortowy w codziennym użytkowaniu, dodatkowo również trzeba wybrać taki, gdzie paliwo nie jest w miarę drogie. Jak nie ma gaz, to ja polecam ogrzewanie olejem opałowym, grzewczym, oczywiście ze sprawdzonego źródła, bo to najważniejsze. Polecam firmę https://zarebapaliwa.pl/olej-opalowy/ która taki właśnie olej dostarcza. Ma bardzo dobre parametry, ceny są ok

Re: inteligentny dom

: 28 wrz 2023, 21:48
autor: Katarzyna 28
Hej! Jestem mieszkańcem Brzezia i zastanawiam się nad uzdatnianiem wody https://twojaczystawoda.pl/uzdatnianie-wody/brzezie/ w moim domu. Czy ktoś może polecić mi firmy specjalizujące się w tym obszarze? Chciałbym poznać różne opcje i dowiedzieć się, jakie są koszty takich instalacji.

Re: inteligentny dom

: 28 wrz 2023, 23:07
autor: Michał 10
Cześć wszystkim! Planuję projekt związany z zbrojeniem i jestem w fazie przygotowań. Jednym z moich pytań dotyczy dystansów do zbrojenia https://kemplast.pl/dystanse-do-zbrojenia/ . Chciałbym dowiedzieć się, jakie są najlepsze opcje dostępne na rynku i jakie czynniki powinienem wziąć pod uwagę przy wyborze dystansów. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i sugestie!

Re: inteligentny dom

: 30 wrz 2023, 10:40
autor: Marek33
Witajcie! Planuję zmienić dekorację okien w moim domu i myślę o dodaniu listew karniszowych https://e-interior.pl/sztukateria/listwy-karniszowe/. Czy ktoś ma doświadczenie z nimi? Jakie są wasze ulubione style i materiały?

Re: inteligentny dom

: 04 paź 2023, 23:15
autor: Filip 21
Witajcie! Planuję wykopać studnię głębinową na terenie Międzybrodzia Żywieckiego https://hydroodwiert.pl/studnie-glebino ... zywieckie/ i szukam doświadczonej firmy, która pomoże mi zrealizować ten projekt. Czy ktoś może polecić mi sprawdzonego wykonawcę w tej okolicy? Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie!

Re: inteligentny dom

: 05 paź 2023, 18:07
autor: thesay
U mnie naprawdę sporo osób ma problemy finansowe i ja sobie to po prostu rozwiązuje konkretnie. Wiecie, jak mam mieć coś w domu sensownego, to po prostu tego szukam. I jak na razie dla mnie dobrze, jeśli sprawdzę, jaka powinna być energia odnawialna dla domu , bo wiem , że bez tego się nie da. To jak, poradzicie mi coś?

Re: inteligentny dom

: 09 paź 2023, 15:16
autor: Gosia8
Witajcie. Błękit to kolor kojarzony z spokojem i świeżością. Jeśli marzysz o stworzeniu relaksującej atmosfery w swoim salonie, to narożniki w odcieniach błękitu https://evieridivani.pl/narozniki/blekitne/ mogą być idealnym rozwiązaniem. Czy ktoś ma taki narożnik lub zna marki oferujące narożniki w tym kolorze?

Re: inteligentny dom

: 19 paź 2023, 15:48
autor: Sławomir
Zdecydowanie mogę Wam polecić sprawdzić stronę, na której znajdziecie ofertę firmy Świat Instalacji, która specjalizuje się m.in. w Lokalizacja wycieku . Sam zdecydowałem się skorzystać z ich oferty i jestem bardzo zadowolony z wykonanej przez nich pracy.

Re: inteligentny dom

: 17 lis 2023, 13:42
autor: Adrian
Na stronie https://drewnolandia.pl/oferta/18/domy- ... letniskowe znajdziecie ofertę firmy Drewnolandia, która specjalizuje się w produkcji najróżniejszych domków letniskowych oraz całorocznych. Czy są tutaj osoby, które również skorzystały z ich oferty?

Re: inteligentny dom

: 23 lis 2023, 15:08
autor: Bożydar
Efektywność pompy ciepła zależy od jakości poszczególnych elementów, takich jak sprężarka czy wymiennik ciepła. Właściwy dobór i instalacja tych komponentów są kluczowe dla osiągnięcia optymalnej wydajności. Szczegółowe informacje na temat doboru poszczególnych części pomp ciepła i ich wpływu na efektywność znajdują się na stronie https://www.rufus.pl/poradniki/wyglada- ... -elementy/ gdyż tam dobrze o tym napisano.