Zaczęłam studiować biochemię

Masz doświadczenie w reklamie internetowej? Szukasz nowych klientów i zleceń? Daj znać innym, że jesteś chętny do pracy ; )
Foxx

Zaczęłam studiować biochemię

Post autor: Foxx »

Cześć wszystkim!!! Niedawno zacząłem studiować biochemię i natknąłem się na termin "glikoliza". Czy ktoś może mi wyjaśnić czym jest ten proces i jakie etapy obejmuje glikoliza?
Ann5

Re: Zaczęłam studiować biochemię

Post autor: Ann5 »

Witam. Glikoliza jest jednym z kluczowych procesów w metabolizmie komórkowym, w którym glukoza jest rozkładana do pirogronianu z uwolnieniem energii. Proces ten zachodzi w cytoplazmie komórki i jest pierwszym etapem metabolizmu glukozy. Etapy glikolizy obejmują szereg reakcji, z których każda jest katalizowana przez określony enzym. Ogólnym rezultatem jest produkcja dwóch cząsteczek pirogronianu, dwóch cząsteczek NADH i uwolnienie dwóch cząsteczek ATP. Jeśli jesteś zainteresowany bardziej szczegółowymi informacjami i ilustracjami, polecam zajrzeć na stronę https://www.gentaur.pl/wiedza/ , która zawiera doskonałe materiały na ten temat, w tym proces glikolizy i jego etapy.
Nikk

Re: Zaczęłam studiować biochemię

Post autor: Nikk »

Witam. Oczywiście glikoliza jest jednym z kluczowych procesów w metabolizmie komórkowym. Jest to seria reakcji, które rozkładają glukozę (cukier) na pirofosforan i pirogronian, uwalniając energię w postaci ATP i NADH.
stopelan22

Re: Zaczęłam studiować biochemię

Post autor: stopelan22 »

Nigdy tego nie studiowałem, aczkolwiek wydaje się to być bardzo trudnym przedmiotem
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://autoplac.pl
ODPOWIEDZ